Õhtujutuke

Posted: detsember 1st, 2016 | Author: | Filed under: uskumatud seiklused ja tõestisündimata lood | Tags: , , , | No Comments »

Noorsots tuleb kamraad Kadri juurde uut majanduspoliitikat õppima. Kadri mõtleb – no kuidas ma nüüd seda lapsele arusaadavalt seletan? Siis vaatab ta aknast välja. Maja eest sõidab mööda onu Arvo liinibuss.

Kadri ütleb: “Vaata noorhärra. Kui sa onu Arvo atkobussiga sõita soovid siis pead ostma oma enda raske tööga teenitud raha eest pileti. Raha läheb onu Arvole. See on vana majanduspoliitika. Uus majanduspoliitika on see kui onu Arvo sõidutab sind bussiga täitsa tasuta.”
“Seda muidugi sinu raha eest.” lisab ta vaikselt jutu lõppu.

Noorsots teeb tublilt kraapsu ja pistab peakorteri poole punuma.

Ta kogub peakorteris kamba kokku ning soovib kangesti oma õpetust teistega jagada. Aga oh häda. Peakorteri kõrvalt ei sõida mööda ühtegi atkobussi. Ainult läti velotakso veab mäest üles soomlast kes väsinult Shnelli hotellist Hella hundi poole kulgeb.

Vaadake, ütleb ta. “Kui soomlane läti velotaksoga sõita tahab siis peab ta seda tegema oma raske tööga teenitud markade eest. Raha läheb aga kiluvargale. See on vana majanduspoliitika. Uus majanduspoliitika on aga see kui lätlane sõidutab soomlast täitsa tasuta.” “Ja seda loomulikult meie raha eest”, lisab ta õhinaga lõppu.

Ka teised noorsotsid on rahul ja leiavad et uus poliitika on kindlasti parem kui vana.


#3 Valguse võit pimeduse üle

Posted: detsember 29th, 2007 | Author: | Filed under: uskumatud seiklused ja tõestisündimata lood | No Comments »

minut.ee pajatab et meerikamaal saadi suur töövõit. telefoninumbrid ei tohi enam 666 alata.

See tuletab mulle meelde ühe koomilise loo usklikust leitnandist ja tema veel usklikumast naisest.

Read the rest of this entry »


#2 Ega tali taeva ei jää

Posted: november 19th, 2007 | Author: | Filed under: uskumatud seiklused ja tõestisündimata lood | No Comments »

Sügise ja tibude jutt on päris populaarseks osutunud ning tähtsad tegelased Asutustest [TM] on seda mitmeidki kordi lugemas käinud. (ma ei oleks uskunudki et keegi minu tagasihoidliku isiku vastu huvi tunneb), Võiks ju mõne uue jutukese treida. Aga ühtegi head mõtet ei tule pähe. Aga siiski, esimene lumi on nüüd maas juba ära käinud, esimesed plekid paljudel mõlgitud ja jalakäiatel tagumik sinine. Ma jutustan aga loo, et Eestima talv võib väga karm ja ohtlik olla. Selle loo rääkis mulle kunagi üks Kange Eesti Mees, kui ma ta Laulasmaa spaas habet pidi olin kätte saanud ja kuidagi minna ei tahtnud lasta. Mehike palus, et lase mul minna. Vastutasuks ma jutustan ühe loo. Minul aga täpselt just üks lugu puudu.
Read the rest of this entry »


#1 Tibusid loetakse sügisel

Posted: oktoober 10th, 2007 | Author: | Filed under: uskumatud seiklused ja tõestisündimata lood | No Comments »

Selle loo tuletas mulle meelde üks hea anekdoot, mida rääkis mulle üks kapten (nüüd juba vist peaaegu terve kolonel). Nagu vanad venekooli mehed ei pidanud ta ajateenijaid kellekski. Ajateenijad klassifitseerusid tema jaoks umbes valevekoera ja helpdeskineegri vahepeale. Me kõik teame ju ajateenija kolme põhireeglit:

  1. Kui liigutab siis anna au.
  2. Kui ei liiguta siis värvi ära.
  3. Kui ülejärgmine päev veel ikka sama koha peal vedeleb, siis varasta ära.

K: Mis juhtub kui panna kolm ajateenijat koos kolme keeglikuuliga, kolmeks tunniks, ilma akendeta kummituppa?

V: Kolme tunni pärast on üks kuulidest lõhutud, teine kadunud ja kolmas varastatud. 

Kuna üks mu tuttavatest ei saanud alguses päris hästi aru mis vahe on kadunud ja varastatud kuulil, siis peale selle loo läbilugemist peaks ta saama aru et tegemist on päris erinevate asjadega.

  Read the rest of this entry »


#0 alguseks

Posted: oktoober 10th, 2007 | Author: | Filed under: uskumatud seiklused ja tõestisündimata lood | No Comments »

Nüüdseks on minu marrssalikepike (umbes sama pikk kui maisikepike aga tunduvalt kibedam, kui marssal sellega sulle üle turja lajatab) lõplikult maha maetud. Uhked plekitükkidega ja kuldpaeltega vormirõivad koguvad ka juba kasti põhjas tolmu või on kuskile vanade sõjaväevormide maale läinud. Pikkade sügisõhtute sisustamiseks ja Fänni onu õhutusel otsustasin ma kirja panema hakata naljakaid (kuigi enamuses tegelikult väga kurbi) juhtumusi ja pajatusi. Kindlasti tuleb kõikide huumorisooneta tõsiusklike sõjardite jaoks ära mainida (sest ega legaalseid noote nad ei ole, kuna need on nõrkadele), et kõik mis siin kirjas ei ole ju tegelikult juhtunud. Nende juttude valguses paistab Vahva Sõdur Švejk [TM] ikka väga tõelisena, just nagu otse rivist välja astunud.

Lood tekkivad nii, kuidas nad meelde tulevad. Me kõik oleme pidanud koolis lugema raamatud mandlikoogist, sellepärast me ju teame kuidas asjad meelde tulevad. Mingit mõistliku järjekorda, nii nagu seda sõjaväes tegelikult ka tehakse, lugudel ei ole.