e-maksuamet (aka fidek) ei oska arvutada

Posted: juuli 29th, 2008 | Author: | Filed under: ikaldus | Tags: , , , , , , , , , | No Comments »

Kui kõik algusest peale ära rääkida, on kõiges süüdi see, et Eesti sai Schengenisse. Sellepärast õnnestus mul eelmisel aastal 13 korda palka saada. (ei see ei ole mitte mingi salajane ametnikulisapalk) Lihtsalt kui varem oli mul palgapäev 10, siis nüüd on see 30. St oktoobris sain ma kaks palka: 10 kuupäeval septembri eest ja 30 kuupäeval oktoobri eest. Selle peale muidugi arvas meie palgaarvestussoft, et oleks ilgelt lahe arvestada  maksuvaba miinimumi ühes kuus (kes veel ei tea, see on tervelt 2000 kr kuus) kaks korda. Sellest ei olnud aga väga hullu. Raamatupidamine leidis detsembris vea üles ning maksis selle võrra mulle (ja ka teistele kaaskannatajatele, sest ega ma ainuke loll ei ole) vähem raha. Kõik küll kiristasid hambaid aga teha ei olnud midagi, kaks asja on ainult täielikult kindlad: surm ja maksud.

Tegin ma siis märtsis  oma deklari ära ja sain miskise hunniku kroone tagasi. (küll muude asjade eest)

Keset kõige paremat puhkust helistab siis mulle meie pearaamatupidaja ja räägib, et ilge jama on majas. Maksuamet on mulle liiga palju raha tagasi andnud ja et maksuvaba miinimum on puha valesti arvutatud. Võtsin ma siis fideki lahti ja vaatasin. Arvestatud maksuvaba miinimum oli ilusti 24 000 krooni. ?tlesin viisakalt pearaamatupidajale, et ta ei oska arvutada ja lubasin asja tööle tulles vaadata.

Read the rest of this entry »


nutimapist harunes EMT Eesti kaart

Posted: juuli 12th, 2008 | Author: | Filed under: ikaldus | Tags: , , , , , | No Comments »

Oli mul reedel vaja Rohu raketibaasi leidmiseks jälle nutimapi kasutada. Nutimap on selline tore leiutis millest ma olen siin varem kirjutanud. Panen ma ludinad ilusti tööle ja mis ma näen, regio kaarte vaadata püüdes tuleb ette miskine kiri, et läbi surfpordi tuleb vaadata.

Vaatan ma siis nende kodulehele ja tõesti, tõesti.

EMT Eesti Kaart
EMT teenus Eesti kaart pakub Sulle alati kõige uuemat, põhjalikumat ja detailsemat Eesti kaarti Sinu mobiiltelefonis. Teenus võimaldab senisest mugavamalt kaardil liikuda, kaarti suurendada-vähendada, enda ja oma sõprade, töökaaslaste ning perekonnaliikmete asukohta määrata. Samuti juhatab EMT Eesti kaart Sulle teed Sinu poolt etteantud asukohta, pakkudes juurde erinevaid huvipunkte.

Kõik on ju ilus ja kena. Jutu järgi ei maksa asi ju endisest rohkem ning on igat pidi paremaks läinud.

Nüüd tuleb aga üllatus. Tegelikult on läinud kasutaja jaoks kaduma praktiliselt kogu seadete menüü.

Kui varem sai välimust ja käitumist üsna mõistlikult kruttida siis nüüd on sõber EMT selle minu eest ära otsustanud. Ei tea mida nad kardavad? Ei andnud ju seal varemgi väga midagi katki keerata. Kui siis ainult natukene.

Paistab, et mõni asi on veel pisut teisiti. Ei viitsi aga praegu õhtul kruttida. Kui homme on vilets ilm siis äkki viitsin väikse võrdluse teha.

Edit: Et asi oleks päris korrektne siis ei saanud nutimapist EMT Eesti kaarti. Nutimap jääb vähemalt esialgsete plaanide järgi alles. Rohkem nagu harunemine või muu selline. ( aka Fork)


Tallinna botaanikaaed, Palmse mõisa kõrts, Linnanmäki lõbustuspark, HU?

Posted: juuli 5th, 2008 | Author: | Filed under: Möla | Tags: , , , , , , , , , , , | No Comments »

Väga erinevad asjad aga kõik on ühtemoodi head.

Sai enne jaani käidud töökoha suvealguse piknikul. Seekord oli see Botaanikaaias. Pean häbenedes mainima, et ei olnudki seal varem käinud. Selgus et tegemist väga toreda kohaga, kuhu tasub igal juhul minna. Pargis jalutamine ei maksas mitän ja ega majade hinnad kah kirved ei ole. ?nnestus ka öökuninganna ära näha.

DSC00025

Jaanilaupäeval olime Palmse jaanitulel. Jaanituli oli lahe aga eriti hea mulje jättis vastavatud mõisa kõrts (seal kus kunagi algkool oli). Kui varem oligi kogu aeg ilge ikaldus, et Tallinna ja Narva vahel ei olnud üldse mõistlike söögikohti (kui Rakvere välja jätta). Igatahes tasub see mõnikümmend lisakilomeetrit ennast kuhjaga ära. Sinna võib ju isegi töösõitudel ärilõunateks sisse põigata ja väljamaalastele Eesti imesid sisse toppida.

DSC00028

Sai ka laps viimaks korraliku lõbustusparki viidud. (ega isegi Linnamäel varem käinud ei olnud). Peale seda tunduvad Eesti põlevad tivolituurid kuidagi eriti mannetud. Kuigi pileti hind ei ole kõige väiksem, (kahe päeva pael on ju 43 eurorubla aka 680 eesti raha) tasub see igatahes ennast kuhjaga ära. Mina isiklikult soovitan võtta kahe päeva pael ja muidugi koos seaeluga. Ega ühe päevaga ei jõua seal palju. Eriliselt lahe oli puust ameerikamägedel üles-alla kütta (ma arvan et sõitsime seal Johannaga kümme korda vähemalt). Kindlasti tasub vaadata ka Kummitusteteatrit ning kloune PiiP ja TuuT(tegelikult on need päris Eesti klounid). Väga meeldivaks tegi asja ka see, et ega kõik asjad ei maksa eurorubla. Näiteks teater ja panoraamivaatamisetoigas olid täitsa ilmaiseksi. Seaelu tundus lapsele pisut igav aga kuulub see ju kalasõprade kohustuslikku menüüsse.

DSC00030

Ahjaa, seekord sai sõidetud Viking Line Xpresiga. Lolllingi Superstarile teeb see laev küll iga kandi pealt ära. Isegi õhtune buffee oli vägagi söödav. Lapsele kingiti ville puzzle ja värviraamat ning pliiatsid. Ma küll ei mäleta et lolllink oleks lapsele kunagi midagi kinkinud.

Sai ka üle pika aja plaat ostetud. HU? film on tõesti kuulamist väärt. Seal lihtsalt ei ole ühtegi halba lugu. Loodame et see ei jää neil viimaseks üllitiseks. Vähemalt mina olen neid 189 rahaga toetanud (iseküsimus palju sellest paksud vahepealt tuuri panevad).