300 SMSi saladus on lahendatud

Posted: september 24th, 2009 | Author: | Filed under: ikaldus | Tags: , , , , , , , | No Comments »

Juba pool elu olen ma tihti oma telefoni aadressiraamatu kontakte teistega SMSi ja Sinihamba kaudu jaganud. Miski aeg tagasi avastasin ma aga et mu telefon on paar tundi tegelenud usinalt SMSide saatmisega ja suutnud neid ca 300 tk ära saata. Mina ei teinud aga muud kui saatsin ühe aadressiraamatu kontakti.

Otse loomulikult peab ju keegi süüdi olema. Ja mina ei tahtnud süüdi olla.  Arvasin, et EMTd võib süüdi olla küll.

Läks mööda mingi nädal, kui kena neiu nende kliendisuhetest mulle helistas. Nende esimene pakkumine oli, et telefon on katki läinud. ?ritasin siis neile seletada, et telefon ei ole  katki ja kuna vastuvõtja oli välismaal, siis nad peaksid viga enda või väljamaise operaatori juurest otsima. Nad soovitasid lahkelt telefoni kontrolli viia ja ütlesid, et nende spetsialist tunneb asja vastu  huvi ning tahab teada mis tegelikult valesti läks.

Väga positiivne oli, see et rahanumbritest rääkides oli EMT lahkelt nõus nende SMSide eest raha mitte küsima.

Läks pool päeva mööda, kui sama klienditeenindaja tagasi helistas ja rõõmsalt teatas, et saladus on lahendatud.

Süüdi oli nimelt kontaktkirjes olev pilt.

Vaene telefon üritas siis pilti SMSidega saata. Ikka 160 baiti per SMS …. pilt jõudis ilusasti kohale.

Lausa Yber positiivne oli see et EMT oli ikkagi lahkelt nõus selle eest raha mitte küsima. (Aga palun ärge seda ise järgi tehke, sest teil ei pruugi nii hästi minna ja 300 kroonine visitka saatmine ei ole just kõige mõistlikum raha kulutamise viis.)

Ei tea kas operaatoritevaheline karm konkurents on teinud oma töö või mul lihtsalt vedas? Nii head kohtlemist ei ole ma juba EMT poolt ammu tunda saanud. Lausa pisar tuli silma ning meelde vanad head ajad, kus mobiil oli luksuskaup. ….EMT salongis mängis keelpillikvartett ja telefoni kätte saamisel pakuti šampust 😉

Selle sügise hea teeninduse award läheb igatahes Siirile (juba ette vabandan, kui nime valesti kuulsin) ja tundmatule spetsialistile kulisside taga.


?nn käib mööda töökohti

Posted: september 23rd, 2009 | Author: | Filed under: Möla | Tags: , , , | No Comments »

Jõudsin siis teisipäeval kontorisse ja mind ootas laua peal tore sõnum.

olin siin sind ei olnud

Ja mina vana loll istusin kodus ja ootasin, et õnn tuleks.

kui 6nn koputab on vaja kodus olla

Paide, valge nagu leht

Posted: september 22nd, 2009 | Author: | Filed under: ikaldus | Tags: , , , , | No Comments »

Vaadates nende veebilehte on mul neile palju parem tunnuslause välja pakkuda.

paide.ee katki

Mul kulus tervelt 10 minutit väärtuslikku eluaega, leidmaks milles on mure.

Kas sellist E-Eestit me tahtsimegi?

Kõige masendavam on see, et Peeter Marvet näitas sama vea osas Kodamigra poole näpuga juba väga mitu aastat tagasi.

… et nad ka ei õpi

Vaata ilma introta kodulehte siit.


Tõelised Eesti Ed(l)u [TM] lood

Posted: september 17th, 2009 | Author: | Filed under: Möla | Tags: , , , , , | No Comments »

Just nagu päriselt

MINU ISA
Kodukirjand

Minu Isa on kõige toredam inimene maa ilmas. Temaga on alati huvitav ja ta sõidab vingete autodega. Mulle väga meeldib see, mida ta teeb ja tahan saada täpselt samasuguseks nagu tema on. Mu isa laseb kortereid ja maju ehitada. Ta ehitab meile elamurajooni. See on igal pool ümber meie maja. Meie maja ehitas ta alguses valmis. Tuleb ainult veel krohvida. Isa ütleb, et mina olen tema mantlipärija. Varem tegi mu Isa ise teistele inimestele remonti aga siis ostis ta endale töömehed. Ta ise tegeleb nüüd kinnisvaraga. Kui ma suureks saan, siis hakkan kah kinnisvaraga tegelema. Siis mul on ka palju raha.
Ma võin näiteks luuletajaks hakata kui ma tahan, sest mul on raha olemas. Need inimesed on rumalad, kes alguses luuletajaks hakkavad sest nii ei teeni nad mitte midagi. Mina ei ole rumal ja võin kõike teha. Aga aktsiaid ma ei osta. Need, kes aktsiaid ostsid on nüüd kõigest ilma. Kui nad oleksid ka kinnisvaraga tegelenud nagu minu Isa, oleks neil mitu Dsiipi nagu meilgi. Aga neil ei ole. Ja nende majad oleksid ka valmis nagu meie oma. Aga ei ole. Selle asemel on siin ümberringi palju poolikuid vundamente ja müüre.
Aga meie majal on kolm korrust ja kaks torni, kuhu katusele saab lipu panna. Kui maja valmis sai, siis lasi Isa teha samasuguse vanatoomase nagu raekoja tornis ripub ja üks tema vana sõber värvis selle kuldseks. Kui päike paistab on nii väga ilus. Jõulude ajal riputasime vanatoomase külge kuuseehteid ja vilkuvad elektrilambid. Inimesed käisid siis autodega meie vanatoomast vaatamas.  Kunagi kasvas siin palju suuri puid aga need saeti maha. Nii on palju parem sest kui me koju sõidame, siis paistab meie maja juba mitme kilomeetri kaugusele ära.
Praegu me Dsiipidega ei sõida sest Isa ütles, et igal lollil on nüüd Dsiip ja tema ei taha iga loll olla. Ma arvan, et iga loll sõidab nüüd bussiga sest bensiin on väga kallis. Võib olla nüüd hakkame siis jälle Dsiibiga sõitma mitte selle pisikese autoga. Isa ütles, et see on Skooda ja seda juba igal ühel ei ole.
Iga üks ongi vaene sest nad laenasid raha ja ei jaksa nüüd tagasi maksta, sest neil tööd enam ei ole. Aga minu Isa on tark sest tema ei laenanud vaid teised inimesed hoopis investeerisid tema kinnisvaraärisse. Jah, palju on rumalaid inimesi. Kes on tark ei peagi töötama. Minu Isa ei ole enam mitu kuud pidanud töötama.
Kunagi suvel käisime Pirital Isa uue kaatriga sõitmas. See oli väga tore. Sõitsime mitu korda ümber ujujate, et nemad ka näeksid. Nad peavad ujuma selle pärast, et nad ei jaksa kaatrit osta. Kaatrit meil enam ei ole. ?ks kord pandi see öösel põlema. Ma arvan, et seda tegid vaesed inimesed. Jah, vaesed inimesed on kadedad ja ahned.
Kui mina suureks saan, siis kindlasti ei tunne ma selliseid vaeseid inimesi kes ukse taga Isalt raha küsimas käivad. Minu sõpradel on nii palju raha, et nad võivad kõigile anda kui nad tahavad. Aga nad ei taha sest raha on ikka midagi väärt küll. Kindlasti tunneksin ma palju inimesi, kes pangas töötavad. Kui sa pangas töötad siis sul ongi ju nii palju raha, et kõik saavad sinu käest laenata. Ma ei peagi vist ütlema, et ma võin teha siis mida ma tahan.
Kindlasti ostan ma endale Hummeri, mitu Dsiipi ja Aeroxi mootorratta. Mis siis, et Isale ei meeldi. Isa ütleb, et kõik kes mootorrattaga sõidavad on peded. Siis ma panen foori tagant esimesena minema nii et suits taga. Kõiges ei
saagi teise inimese moodi olla. Selline vist ongi tõeline mässaja.
Minu Isa on suur isikksus ka. Tahan olla tema moodi kui ma suureks saan. Näiteks ma võin ka koos temaga purju juua. Siis meil on koos lõbus. Ja mul ei oleks ka naist, kes viriseb. Isa ei tahtnudki enam emaga rääkida vaid ütles, et jättis talle kapi peale kirja. Ma arvan, et ta läks vist keldrisse midagi ehitama. Võib olla ahju, sest meil juba tükk aega enam ei köeta. Ta võttis tabureti ja nööri kaasa ja ütles, et kui ema koju tuleb, siis võtku nuga kaasa ja tulgu ka keldrisse. Ma arvan, et emal on siis päris põnev.

Selline tore mees on minu Isa. Alati on tal mõni lahe üllatus varuks.

Ants, 16 a.
/kirjapilt muutmata/


*

Posted: september 17th, 2009 | Author: | Filed under: mis teoksil | No Comments »